ساخت فیلمی از زندگینامه ملک عبدالعزیز، سردمدار فرقه وهابیت، خاندان سعودی را هراسان کرده است.

آل سعود ووهابیت شاخ های شیطان

آل سعود ووهابیت شاخ های شیطان
 به گزارش  وصال حق به نقل از جام،پایگاه امارات الیوم نوشت: فیلمی که کارگردان سوری "نجدت انزور" از خاندان سعودی ساخته، هنوز به مرحله اکران نرسیده سروصدا و جنجال فراوانی به راه انداخته است.
"نجدت انزور" کارگردان مشهور سوری، به خاطر ساخت این فیلم که به زندگینامه ملک عبدالعزیز پرداخته، تهدیداتی را دریافت کرده است.
وی از سوی یک شرکت حقوقی در انگلیس تهدید شده است که مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت چرا که به شأن و منزلت خاندان پادشاهی آل سعود توهین کرده و به آنها افترا بسته است.
این کارگردان اظهار داشت: «پس از اینکه از پاسخ گفتن به مطالبات این شرکت حقوقی امتناع کردیم، نامه های تهدید آمیزی برای متوقف کردن این فیلم و عدم اکرانش در اروپا و آمریکا و کشورهای عربی از جمله لبنان از آنها دریافت نمودیم.»
این شرکت، "فابیو تستا" بازیگر ایتالیایی که نقش ملک عبدالعزیز را در پیری بازی کرده نیز، تهدید کرده است.
این کارگردان سوری نام فیلمی را که کارگردانی کرده "پادشاه شن" (ملک الرمال) گذاشته است و درباره بنیانگذار فوت شده عربستان سعودی و فرقه وهابیت می باشد.
انزور اعلام آمادگی کرده است تا فیلم جدیدش را از ماه آینده در جشنواره های سینمایی جهان و کشور های آمریکا، اروپا، آسیا و برخی کشورهای عربی اکران کند.
وی خاطر نشان کرده که این فیلم را از آنچه امروز در دنیای عربی اتفاق می افتد الهام گرفته است.
انزور در مورد ساخت فیلمش گفت: «مراحل ساخت فیلم به خاطر حساسیت موضوع و ترس از متوقف شدن، با پنهان کاری انجام شده است.»
"نجدت اسماعیل انزور" سریال های تلویزیونی بسیاری را کارگردانی کرده است و توانسته جوائز عربی و جهانی زیادی را کسب کند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 8 اردیبهشت 1391    | توسط: سنت نبوی    | طبقه بندی: شبکه های جهانی، اخبارشبکه های برون مرزی،     |
نظرات()