سایت خبری راصد با اشاره به وضعیت شیعیان عربستان نوشت: «فشارهای اخیر آل سعود نشان می دهد که سخت گیری ها علیه شیعیان در عربستان پایان نخواهد یافت.»

به گزارش وصال حق به نقل از سرویس دینی جام نیوز، سایت عربستانی راصد نوشت: «سازمان هایی که به حمایت از حقوق شیعیان می پردازند، بسته شدن بزرگترین مسجد شیعیان در شهر «الاحسا» عربستان سعودی را محکوم کردند.»
این سایت افزود: «حامیان حقوق شیعیان مدعی شدند دولت عربستان باید آگاه باشد که ادامه این تبعیضات دینی، ناآرامی هایی را در این کشور به وجود می آورد. این حق شیعیان است که در کمال آرامش مراسم محرم را برگزار کنند و دولت وظیفه دارد از حقوق آن ها حمایت کند، نه آن که حق آنان را ضایع نماید.»
لازم به ذکر است که نیروهای امنیتی آل سعود شیعیان را مجبور کردند مسجدهای تازه تاسیس را ببندند. بسته شدن مساجد شیعیان با آغاز ماه محرم مصادف شده است.
راصد ادامه داد: «پیش از این شهر «الاحسا» در امنیت به سر می برد اما با دستگیر شدن صدها نفر ازشیعیان در این شهر و بسته شدن مساجد و مدارس دینی شیعیان، این امنیت از بین رفت.»

دولت عربستان قول داده که برخی از مساجد شیعیان و پاره ای از مراکز دینی آن ها (مانند مدارس دینی) را بازکند. اما سخت گیری های اخیر این دولت نشان می دهد تبعیض های دینی که در مورد شیعیان اعمال می شوند، پایانی نخواهد داشت.


نوشته شده در تاریخ سه شنبه 20 دی 1390    | توسط: سنت نبوی    | طبقه بندی: اخبارجهان اسلام ومسلمانان، اخبارشبکه های برون مرزی،     |
نظرات()