سعودی به عنوان بزرگ ترین تولید کننده نفت در جهان، سالانه بودجه ای بالغ بر 690 میلیارد ریال سعودی دارد اما به دلیل ریخت و پاش، عیاشی و چپاول شاهزادگان خاندان حاکم آل سعود، درصد زیادی از مردم این کشور زیر خط فقر هستند.

به گزارش وصال حق به نقل ازشیعه آنلاین، رسانه های سعودی در خبری فاش کردند که یک شهروند سعودی به نام «عیاف عثیمین العیاف» از اهالی منطقه "عنیزه" در شمال عربستان، از شدت فقر، مجبور شد لباس های خود را نیز بفروشد.

این رسانه ها همچنین افزودند: خانواده العیاف از هفت نفر تشکیل شده و او به بیماری قند و فشار خون مبتلا است. وی حتی توان کار کردن و کسب رزق روزانه برای خانواده خود را هم ندارد از همین رو ناگزیر لباس های خود را نیز فروخت تا بتواند برای عائله خود نان ببرد.

به گفته این رسانه های سعودی، همسر او نیز به بیماری قند و یکی از کودکانش به بیماری فدق مبتلا هستند اما پولی برای درمان کردن ندارند. شغل این مرد سعودی در گذشته حمالی بوده اما اکنون دیگر به دلیل بیماری توان کار کردن را ندارد. او این روزها آخرین قطعه از لباس های خانه خود را نیز فروخت و اکنون کمد منزلش خالی شده است.

رسانه های عربستانی همچنین نوشتند: «عیاف عثیمین العیاف» در گذشته و به مرور زمان تمام اثاث منزل خود را نیز فروخته بود از همین رو اخیرا به فروش لباس های خود و خانواده اش روی آورده بود.

این رسانه ها در حالی این خبر را منتشر کردند که بر مسأله نفت عربستان و اینکه این کشور بزرگ ترین تولید کننده نفت در جهان است، تمرکز کرده و اقدامی این مرد از روی ناچاری را فاجعه بی سابقه نامیدند.


قابل ذکر است بر اساس آمار رسمی اعلام شده توسط مجلس شورای سعودی، دست کم 22 درصد از جمعیت این کشور ثروتمند زیر خط فقر هستند بر همین اساس نمایندگان این مجلس تصمیم گرفته اند که قانون تأسیس یک سازمان با هدف مبارزه با فقر در این کشور را صادر کنند.

ناگفته نماند چند روز پیش نیز یک شهروند سعودی به دلیل فقر فرزند خود را به فروش گذاشت. وی با انتشار عکس خود و فرزندش در سایت های مختلف خبری، تصمیم خود برای فروش فرزندش را به گوش همگان رساند.

در پایان گفتنی است عربستان سعودی به عنوان بزرگ ترین تولید کننده نفت در جهان، سالانه بودجه ای بالغ بر 690 میلیارد ریال سعودی دارد اما به دلیل ریخت و پاش، عیاشی و چپاول شاهزادگان خاندان حاکم آل سعود، درصد زیادی از مردم این کشور زیر خط فقر هستند.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 27 دی 1390    | توسط: سنت نبوی    | طبقه بندی: اخبارجهان اسلام ومسلمانان،     |
نظرات()