انکار روز در شب تاریک شبکه های وهابی؛

یکی از شبکه های وهابی که روزانه به طرح مسائل اختلافی مذاهب اسلامی می پردازد با استناد به حدیث جعلی مدعی شد فقط در خانه جناب ابوبکر به مسجد پیامبر (ص) باز بود.

به گزارش شبکه اینترنتی وصال حق به نقل از سرویس دینی جام نیوز، کارشناس شبکه وهابی کلمه همچون گذشته به موضوعات اختلافی بین شیعه و سنی پرداخته و با تحریف تاریخ اسلام تلاش در اختلاف افکنی دارد.
در همین راستا کارشناس این شبکه با اشاره به موضوع جعلی خوخه ابوبکر مدعی شد: «در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) آمده است که: در مسجد هر دری اگر بسته شود در خانه ابوبکر بسته نمی شود.و بهترین کسی که می تواند بر من منت بگذارد ابوبکر است.»
وی افزود: «و این نه درباره علی(ع) و نه عمر و نه عثمان گفته نشده است.»
گفتنی است که این شبکه ها با ادعای نمایندگی اهل سنت حتی منابع این مذهب را مطالعه نکرده است.
به چند نمونه از منابع و روایات از منابع اهل سنت در رد این اظهارات اشاره می کنیم:
امام احمد بن حنبل در ص 175 جلد اول و ص 26 جلد دوم و ص 369 جلد چهارم مسند و امام ابو عبدالرحمن نسائی در سنن و ص 13 و 15 خصائص العلوی و حاکم نیشابوری در ص 117 و 125 جلد سیم مستدرک.
ابن حجر مکی در ص 76 صواعق و ابن حجر عسقلانی در ص 12 جلد 7 فتح الباری و طبرانی در اوسط و خطیب بغداد در ص 408 جلد ششم کنزالعمال و هیثمی در ص 115 جلد نهم مجمع الزوائد و محب الدین طبری در ص 192 جلد دوم ریاض ابن ابی الحدید در ص 451 جلد دوم شرح نهج و حافظ ابونعیم در فضائل الصحابه و ص 153 جلد 4 حلیه الاولیاء و جلال الدین سیوطی در ص 116 تاریخ الخلفاء و جمع الجوامع و خصائص الکبری و ص 181 جلد اول لئالی المصنوعه و خطیب خوارزمی در مناقب و حموینی در فرائد و ابن مغازلی در مناقب و مناوی مصری در کنوز الدقایق و سلیمان بلخی حنفی در ص 87 ینابیع الموده باب 17 را اختصاص به همین معنی داده.
و شهاب الدین قسطلانی در ص 81 جلد ششم ارشاد الساری و حلبی در ص 374 جلد سوم سیره الحلبیه و محمد بن طلحه شافعی در ص 17 مطالب السئول بالاخره عموم اکابر علمای اهل تسنن از کبار صحابه از قبیل خلیفه عمر بن الخطاب و عبد الله بن عباس و عبد الله بن عمر و زید بن ارقم و براء بن عازب و ابوسعید خدری و.... به عبارات مختلف از رسول اکرم(ص) آورده اند که امر فرمود: «تمام درهای مسجد را بستند مگر در خانه علی(ع) را.»
و مخصوصاً بعضی از اکابر علمای اهل سنت برای مزید بینائی فریب خوردگان اموی ها و بکریون و غیره توضیحات کاملی داده اند مانند محمد بن یوسف گنجی شافعی که باب 50 کفایت الطالب را اختصاص به همین موضوع داده و بعد از نقل احادیث مسند بیانی دارد به این عنوان:
که "هذا حدیث عال" آنگاه گوید : «چون عده ای از درهای منازل اصحاب به مسجد باز می شد و رسول اکرم(ص) نهی نمود ورود و توقف در مساجد را در حال حیض و جنابت لذا امر فرمود تمام درهای منازل را به مسجد مسدود نمودند الا در خانه علی(ع) را باز گذارند به این عبارت که "سدوا الابواب کلها الا باب علی بن ابیطالب و اوما بیده الی باب علی(ع)" یعنی: "تمام درها را ببندید مگر در خانه علی را باز بگذارید و به دست مبارک اشاره نموده به در خانه علی(ع).»
ابن ابی الحدید معتزلی می‏گوید: «حدیث سدّ ابواب» تنها از برای علی‏علیه السلام بود که طرفداران ابوبکر آن را قلب بر ابوبکر کردند».(1)
4 - در حدیث «خوخه ابوبکر» که بخاری آن را نقل کرده «عکرمه» در سند آن واقع شده که متهم به دروغ و کفر است. و نیز او از فرقه‏های خوارج به حساب آمده است.[2] .
ذهبی در «میزان الاعتدال» از یحیی بن سعید انصاری نقل کرده که عکرمه کذّاب است. و از ابن سیرین نیز همین تعبیر راجع به او رسیده است.[4] .
ابن سیرین نیز در «تذکره الحفاظ» نقل کرده که عکرمه معتقد به رأی خوارج بوده است و لذا مالک و مسلم از او اعراض کرده‏اند.[11] .
1- شرح ابن ابی الحدید، ج 11، ص 49.
2- وفیات الاعیان، ج 2، ص 428.
3- میزان الاعتدال، ج 3، ص 94و95.
4- تذکرة الحفاظ، ج 1، ص 96.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 2 بهمن 1390    | توسط: سنت نبوی    | طبقه بندی: اخبارجهان اسلام ومسلمانان، پاسخ به پرسش ها وشبهات دینی، شبکه های جهانی،     |
نظرات()