یکی از شبکه های وهابی با مطرح کردن نظرات پیامبر اکرم (ص) نسبت به اهل بیت وصحابه با دروغ بستن به پیامبر اکرم (ص) مدعی شد که محبوب ترین شخص از نظر پیامبر(ع) اهل بیت و علی(ع) نبودند.

به گزارش  شبکه اینترنتی وصال حق به نقل ازسرویس دینی جام نیوز، کارشناس شبکه وهابی کلمه در یک سناریوی از پیش تعیین شده به موضوعات اختلافی میان شیعه و سنی پرداخته و با بزرگ نمایی برخی اختلافات آنها به تحریف تاریخ اسلام پرداخت.
این کارشناس وهابی ادعاهایی می کند که علماء و بزرگان اهل سنت هم در طول تاریخ از زمان پیامبر اکرم (ص) چنین ادعایی نداشتند.
در همین راستا کارشناس این شبکه گفت: «در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) آمده است : « اگر بعد از خداوند دوستی برای خود بر می گزیدم ابو بکر را انتخاب می کردم.»
وی در ادامه حدیثی از عمرو عاص نقل می کند که در آن پیامبر اکرم (ص) ابوبکر را برترین مردم نزد خود و نزدیک ترین برادر خود معرفی می کند.
لازم به یاد آوری است این شبکه ها تمام تلاششان اختلاف افکنی میان شیعه وسنی با جعل حدیث و تحریف تاریخ است.
به چند نمونه اسناد ورایات از منابع اهل سنت در رد این اظهارات اشاره می کنیم:
1-کان احب النساء الی رسول الله(ص( ،فاطمه ومن الرجال علی.
ینابیع الموده باب 55 سلیمان بلخی نقل از ترمذی از بریده
2- ما خلق الله خلقا کان احب الی رسول الله(ص) من علی بن ابی طالب.
کفایت الطالب باب 91محمد بن یوسف گنجی شافعی از ام المومنین عایشه
3-ما رایت رجلا احب الی النبی (ص) من علی ولا احب الیه من فاطمه
ندیدم مردی را محبوب تر باشد بسوی رسول خدا(ص) از علی ونه محبوبتر باشد بسوی آن حضرت جز فاطمه
مخلص ذهبی از ام المومنین عایشه
5- از ام المومنین عایشه:
کانت فاطمه احب النساء الی رسول الله(ص) و زوجها احب الرجال الیه
فصل دوم صواعق ابن حجر مکی به نقل از ترمذی که او از عایشه نقل کرد.
جُمَیعُ بنُ عُمَیرٍ التَّیمِیُّ : دَخَلتُ مَعَ عَمَّتی عَلى عائِشَةَ ، فَسُئِلَت : أیُّ النّاسِ کانَ أحَبَّ إلى رَسولِ اللّه‏ِ صلى‏الله‏علیه‏و‏آله ؟ قالَت : فاطِمَةُ ، فَقیلَ : مِنَ الرِّجالِ ؟ قالَت : زَوجُها ، إن کانَ ما عَلِمتُ صَوّامًا قَوّامًا
جُمیع بن عُمیر تیمى: با عمّه‏ام بر عائشه وارد شدیم. از او پرسیدند: چه کسى نزد پیامبر صلى‏الله‏علیه‏و‏آله از همه محبوبتر بود؟ او گفت: فاطمه. گفتند: از مردان، چه کسى؟ گفت: همسرش که تا آن جا که من مى‏دانم پیوسته روزه‏دار بود و شب زنده دار.
سنن الترمذیّ : 5 / 701 / 3874 .
حَدَّثَنَا إِبْرَاهِیمُ بْنُ سَعِیدٍ الْجَوْهَرِیُّ حَدَّثَنَا الْأَسْوَدُ بْنُ عَامِرٍ عَنْ جَعْفَرٍ الْأَحْمَرِ عَنْ عَبْدِ اللَّهِ بْنِ عَطَاءٍ عَنْ ابْنِ بُر