تعدادی از داوطلباان آزمون استخدامی که برخی از آنها دانشجویان ممتاز بودند با پشت سر گذاشتن تمام مراحل آزمون استخدامی و مصاحبه، از استخدام آنان جلوگیری می شود.

به گزارش وصال حق به نقل ازسرویس دینی جام، سایت العوامیه نوشت: منابع آگاه اعلام کردند، شرکت معادن عربستان از استخدام بسیاری از دانشجویان ممتاز ، تنها به این دلیل شیعه بودن، جلوگیری می کند.
«محمد جمال» یکی از این دانشجویان می گوید: من با اینکه دانشجوی ممتاز هستم، محل سکونتم به کارخانه های این شرکت نزدیک است و در مصاحبه هم قبول شده ام تنها به خاطر اینکه شیعه هستم پذیرفته نشده ام.
«صالح مصطفی»یکی دیگر از دانشجویان ممتاز از منطقه «القطیف» نیز گفت: من دوبار تلاش کردم وارد این شرکت شوم اما به دلیل سیاست های طایفه ای موفق نشدم.
«علی مرتضی»ساکن منطقه «الاحساء» نیز می گوید: همکلاسی های سنی ام که ساکن جده، حائل و طایف هستد در این شرکت پذیرفته شده اند در حالی که از نظر درسی سطح پایینی داشته اند و من سه بار درخواست دادم اما پذیرفته نشدم.
شایان ذکر است برخی علمای وهابی عربستانی اخیرا حکم به اخراج شیعیان این کشور داده بودند و اتهامات بی اساسی درباره وابستگی آنها به خارج بیان کرده بودند.

تهیه وتنظیم:وصال حق؛wesalfa

 

نوشته شده در تاریخ جمعه 7 بهمن 1390    | توسط: سنت نبوی    | طبقه بندی: اخبارجهان اسلام ومسلمانان،     |
نظرات()