یکی از علمای بزرگ عربستان سعودی بر حمایت از مردم بحرین تاکید کرد و گفت:مقاومت و ایستادگی مردم بحرین با وجود تحریم‎های رسانه‎ای نشانه نزدیک بودن پیروزی مردم در انقلاب کرامت بحرین است.

به گزارش «وصال حق» ، "شیخ حسن فرحان المالكی" با حمایت از مردم بحرین از صبر و مسالمت آمیز بودن انقلاب مردم این کشور تقدیر کرد.

وی از سران کشورهای عربی خواست که به جای حمله به سوریه و یمن به دنبال راه حلی برای خروج از بحران فعلی در بحرین و در آغوش گرفتن بحرین باشند.

شیخ حسن فرحان مالکی در ادامه افزود: انقلاب مردم بحرین بر فرهنگ انسانی و حقوق ملت استوار است و در بین انقلاب‎های عربی، انقلاب مردم این کشور شکوفاترین و کاملترین آن است.

وی مقاومت و ایستادگی مردم بحرین با وجود تحریم‎های رسانه‎ای که در بحرین صورت گرفته است را نشانه نزدیک بودن پیروزی مردم در انقلاب کرامت بحرین دانست.

فرحان مالکی سرکوب وحشیانه مردم بحرین از جمله کشتار،شکنجه، بازداشت زنان، پزشکان، ورزشکاران و حقوقدانان بحرینی را محکوم و این رفتارها را "وحشت دوچندان" خواند.

شایان ذکر است شیخ حسن فرحان مالکی از محققین و پژوهشگر بنام در عربستان و دارای تالیفات بسیاری است.

فرحان مالکی در راستای فاصله گرفتن از گروه‎های تکفیری، کتاب‎هایی را در نقد سلفیان تندرو به ویژه وهابیت به رشته تحریر در آورده است که به دلیل نشر آن مورد هجوم سلفیان قرارگرفت و چندین مرتبه بازداشت شد.

منبع: ابنا

تهیه وتنظیم:وصال حق؛wesalfa


 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 17 بهمن 1390    | توسط: سنت نبوی    | طبقه بندی: اخبارشبکه های برون مرزی،     |
نظرات()