صدها نفر در میدان «الاراده» شهر کویت پایتخت این کشور با شعارهای «لبیک یا مهدی(عجل الله تعالی فرجه)» به سخنان محمد الملیفی اعتراض کرده و اقدامات وی و وهابیون را توهین به شیعیان و شکسته شدن وحدت سنی و شیعه در این کشور عنوان کردند.

به گزارش «وصال حق» ، در پی توهین یک نویسنده کویتی به ساحت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه)، شیعیان این کشور انتفاضه مردمی خود را آغاز کرده و محاکمه این نویسنده موهن را در 24 ساعت آینده خواستار شدند.
بنابر این گزارش، صدها نفر در میدان "الاراده" شهر کویت پایتخت این کشور با شعارهای "«لبیک یا مهدی(عجل الله تعالی فرجه)" به سخنان «محمد الملیفی» اعتراض کرده و اقدامات وی و وهابیون را توهین به شیعیان و شکسته شدن وحدت سنی و شیعه در این کشور عنوان کردند.

«فیصل الدویسان» و «عبدالحمید دشتی» از نمایندگان شیعه در مجلس "الامه" کویت خواستار محاکمه فوری این نویسنده موهن در 24 ساعت آینده شدند.

فیصل الدویسان در جمع معترضان خطاب به اهل تسنن در کویت گفت: شما برادران ما و هموطنان ما هستید و این تلاش‌ها برای تفرقه ناکام خواهد ماند چراکه «امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه)» امام همه مسلمانان است.

وی با انتقاد از وضعیت دادگاه‌های کویت به نخست‌وزیر این کشور برای محاکمه این نویسنده موهن 24 ساعت مهلت داد و گفت: ما طایفه‌گرا نیستیم اما اگر این مهلت به پایان برسد ما به معارضان دولت کویت تبدیل خواهیم شد و اقدامات قانونی لازم را انجام خواهیم داد.

الدویسان افزود: اقدام این نویسنده موهن کویتی کمتر از توهین «یاسر الحبیب» به عایشه همسر پیامبر(صلی الله علیه و آله) نیست که به زندان افتاد و تابعیت کویتی‌اش گرفته شد، لذا باید همچون اقدامی با «محمد الملیفی» باید صورت پذیرد.

در همین حال محمد الملیفی نویسنده موهن کویتی منکر توهین به حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه) شده است.

منبع : فارس

تهیه وتنظیم:وصال حق،wesalfa

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 23 بهمن 1390    | توسط: سنت نبوی    | طبقه بندی: اخبارجهان اسلام ومسلمانان،     |
نظرات()