475 شخصیت عربستانی بویژه روحانیون منطقه شرق عربستان با صدور بیانیه ای، سركوب و كشتار اهالی شهر القطیف، بازداشت بیگناهان و ایجاد پست های بازرسی امنیتی در این منطقه را بشدت محكوم كردند.

به گزارش «وصال حق» ، در این بیانیه همه موارد نقض قوانین و حقوق شهروندان عربستانی با هدف تخریب جنبش مردم این منطقه و تحریف حقایق بشدت محكوم شده است.

شخصیت های عربستانی خواستار تشكیل یك كمیته مستقل برای تحقیق درباره شهادت شهروندان و تجاوزات مكرر به حقوق مردم عربستان و بازخواست و پیگرد قانونی عوامل این اقدامات جنایتكارانه شده اند.

در این بیانیه همچنین بر ضرورت پایان دادن به وضعیت بحرانی منطقه شرق عربستان از طریق تحقق خواسته های مردم تأكید و خاطرنشان شده است: راه حل مشكلات این منطقه در دست دولت عربستان است و اقدامات امنیتی سركوبگرانه راه بجایی نخواهد برد.

شخصیت های عربستانی همچنین بر ضرورت وحدت شهروندان این كشور برای مطالبه حقوق مشروع و ملی كه برای همه آنان به یك اندازه اهمیت دارد، تاكید كرده و نسبت به ضربه زدن رژیم سعودی به جایگاه علما، شخصیت های حقوقی و فعالان رسانه ای كه خواستار دستیابی مردم عربستان به حقوقشان هستند، هشدار داده اند.

در بیانیه این شخصیت ها بر ضرورت پایان دادن به تبلیغات فرقه ای از جمله دیدارهای دینی فرقه گرایانه مشخص كه با هدف توهین به باورها و تشكیك در میهن پرستی بخش زیادی از شهروندان عربستانی انجام گرفته، تاكید شده است.

در پایان این بیانیه شخصیت های شرق عربستان بر اطلاع رسانی شفاف خواسته های مردم به نهادهای رسمی تاكید و اعلام شده است : این روند باید به نتایجی ملموس و واقعی برای مردم عربستان ختم شود.


العالم

نوشته شده در تاریخ جمعه 5 اسفند 1390    | توسط: سنت نبوی    | طبقه بندی: اخبارجهان اسلام ومسلمانان، اخبارشبکه های اسلامی،     |
نظرات()