در پی تعرض به روحانی کویتی و دبیرکل ائتلاف اسلامی ملی کویت در فرودگاه این کشور، نمایندگان شیعه مجلس الامه ضمن اعتراض رفتارهای وزارت کشور کویت، خواستار ارایه توضیح درباره رفتارهای این وزارتخانه با وی شدند.

به گزارش«وصال حق» ، دو روز پیش "شیخ حسین المعتوق" از روحانیون برجسته کویتی که ریاست حوزه علمیه امام حسن مجتبى(ع) در کویت و دبیرکل بزرگترین جنبش شیعه این کشور موسوم به ائتلاف اسلامی ملی است، در فرودگاه کویت بدون ارایه هرگونه توضیحی مدتی را در نزد نیروهای امنیتی بوده و به وی اعلام کردند که می بایست منتظر دستور مقامات وزارت کشور برای ورود به کویت باشند.

بنابر این گزارش، پس از چند ساعت معطلی، وی در فرودگاه و پس از بسیج نمایندگان شیعه مجلس و تماس با مقامات وزارت کشور، "شیخ حسین المعتوق" از دست نیروهای امنیتی رهایی یافته و نمایندگان مجلس خواستار ارائه توضیح از مقامات وزارت کشور و مسئولان سازمان امنیت (الامن الدولة) می شوند.

در همین حال، "صالح عاشور" نماینده شیعه مجلس کویت، با اشاره به برخورد وزارت کشور با شیخ حسین المعتوق و حوادثی مشابه در مرز زمینی العبدلی (مرز زمینی کویت و عراق) به وزیر کشور کویت هشدار داده است تا در صورتیکه توضیحاتی درباره رفتار ماموران این وزارت خانه ارائه نکند، در این باره سکوت خود را شکسته و استیضاح وی را در جلسات آینده مجلس الامه پیگیری خواهد کرد.

"احمد لاری" و "عدنان عبدالصمد" دیگر نمایندگان شیعه و از رهبران ائتلاف اسلامی ملی کویت نیز با تاکید بر اینکه در این باره سکوت نخواهند کرد خواستار ارایه توضیحات وزیر کشور کویت شده و از وی سوال کرده اند که اقداماتی که اکنون صورت می گیرد آیا توسط وی صورت گرفته و چه هدفی را دنبال می کند؟

همچنین "شیخ راضی الحبیب" از روحانیون برجسته شیعه نیز تعرض به دبیرکل ائتلاف اسلامی ملی کویت را مخالف با مواد 30 و 31 قانون اساسی کویت که در آن به "آزادی انسان ها و عدم تفتیش و بازداشت مگر درصورتیکه حکم قانونی در این رابطه وجود داشته باشد" دانسته و تاکید کرده است: مواضع وی همواره در جهت ثبات ملی بوده و هرگونه تعرض به روحانیون خط قرمز شناخته می شود و می بایست از تکرار آن جلوگیری کرد. وی از نمایندگان مجلس و اعضای دولت خواسته است تا در چارچوب رفتارهای سیاسی ضمن پیگیری برخورد با عاملان این گونه اقدامات آنان را مجازات کنند تا از ادامه این رفتارها جلوگیری شود.

منبع : ابنا

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 9 اسفند 1390    | توسط: سنت نبوی    |    |
نظرات()